Weź do ręki różaniec i wyrusz z nami w drogę!

o co w tym chodzi?

W roku, w którym przeżywamy 100 – lecie konsekracji świątyni i powstania parafii w Dziemianach chcemy zaproponować nieco bardziej radykalną formę odmawiania różańca jaką jest Ekstremalna Droga Różańcowa. Chcemy w ten sposób podziękować Bogu za dar naszych przodków, którzy wybudowali naszą świątynię i za wszystkie łaski, które  w ciągu minionych 100 lat stały się nie tylko naszym udziałem ale i wielu pokoleń parafian i gości. Uczestnicy z poza parafii Dziemiany mogą odmówić różaniec za swoją parafię lub we własnych intencjach.

Dlaczego? Wyprawa w ciemnościach, cisza, może i ból zmagania dają okazję do głębszego przemyślenia swojego życia. Wyruszymy w drogę, by w milczeniu i skupieniu, rozważać tajemnice różańcowe. Nocą, gdy gasną światła w domach, ustają wszelkie hałasy, zostaje cisza. A w ciszy lepiej się słucha nade wszystko Boga i samego siebie. Podobnie jak podczas EDK chcemy pokonać trasę (choć o wiele krótszą) w milczeniu i refleksji, odmawiając w ciszy 4 części różańca ze specjalnie przygotowanymi rozważaniami jubileuszowymi. W czasie drogi zamiast 14 stacji drogi krzyżowej napotkamy oznakowane miejsca, w których czytamy rozważania tajemnic różańcowych, a następnie idąc dalej w drodze  odmawiamy kolejną dziesiątkę różańca.  Trasa jest pętlą: Dziemiany -Zarośle – Szablewo – Czarne – Jastrzębie – Dziemiany.

Tutaj w tym FORMULARZU, można zgłosić swój udział i zadeklarować zakup pakietu( rozważania różańcowe i pamiątkowa przypinka w cenie 10 zł).

Całe wydarzenie rozpocznie się 7 października 2023 r. w święto Matki Bożej Różańcowej o godz. 18. Po Mszy św. wyruszymy indywidulanie lub w grupie na trasę. Nie zapomnijcie zabrać latarek, możecie zabrać też kijki i obserwujcie pogodę.  

4. PLIKI DO POBRANIA:

 

MAPA I ŚLAD GPS

OPIS TRASY

Jeśli ktoś chce podążać z nawigacją to warto ściągnąć z Google Play lub App Store darmową aplikację TRASEO , w której należy w wyszukiwarce wpisać Ekstremalna Droga Różańcowa Dziemiany 2023.

 

5. FILMIK PROMUJĄCY WYDARZENIE

Tags :
100 lat kościoła w Dziemianach,EDR,różaniec

Udostępnij newsa :