TRASY

MAMY DO WYBORU AŻ 3 RÓŻNE TRASY

WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ

ŚW. RITY, ŚW. FRANCISZKA

LUB ŚW. ANTONIEGO

Wszystkie mają swój początek w kościele św. Antoniego w Dziemianach i prowadzą na jedyną w  diecezji pelplińskiej kalwarię – Kalwarię Wielewską w Wielu. Podczas pokonywania trasy medytuje się specjalne rozważania Drogi Krzyżowej.   

perełką naszego rejonu jest najdłuższa trasa na pomorzu, czyli ..

trasa św. rity (55 km)

Trasa z kościoła w Dziemianach prowadzi najpierw asfaltem, następnie drogami polnymi i ścieżkami leśnymi wokół Krzyża Jezior Wdzydzkich na Kalwarię Wielewską. Trasa: Dziemiany – Piechowice – Joniny – Wygoda – Płęsy – Przerębska Huta – Czarlina – Skoczkowo – Wdzydze Kiszewskie – Gołuń – Wdzydze Tucholskie – Borsk – Przytarnia – Wiele.

Tutaj ze strony traseo można pobrać mapę i ślad gps lub na stronie EDK

Franciszek 2023
równie piękna i wymagająca jest

Trasa św. Franciszka z asyżu (42 km)

Trasa św. Franciszka  z kościoła w Dziemianach prowadzi drogami i ścieżkami leśnymi, przy brzegach jezior do wzniesienia Czarnej Góry. Po drodze mijamy olbrzymie połacie lasów zniszczonych przez nawałnicę 2017. Dalej po terenach ponawałnicowych i brzegiem J. Wielewskiego dojdziemy do przepięknie położonej Kalwarii Wielewskiej.   Trasa: Dziemiany – Turzonka – Dywan – wzniesienie Czarnej Góry – Lendy – Wysoka Zaborska – Orlik – Lamk – Wiele

Tutaj możesz ze strony traseo pobrać mapę i ślad gps trasy lub na stronie EDK

nieco krótsza

trasa św. Antoniego padewskiego (30 km)

Trasa św. Antoniego z kościoła w Dziemianach przebiega przez zniszczone przez nawałnicę obszary leśne, przebiega drogami leśnymi i ścieżkami, w końcówce tuż przy brzegu jezior, kończy się na Kalwarii Wielewskiej w Wielu. Trasa: Dziemiany – „Piekła” – Dunajki – Wilczewo – Wysoka Zaborska – Orlik – Lamk – Wiele.

Tutaj możesz pobrać ze strony traseo  mapę i ślad gps trasy  lub na stronie EDK,.

EDK Dziemiany

WAŻNE INFORMACJE

Każdy uczestnik bierze udział w EDK na własną odpowiedzialność. Nie zapewnia się ubezpieczenia i opieki medycznej.   Poinformuj bliskie osoby, że wychodzisz na trasę, daj mapę EDK na wypadek, gdyby trzeba było po Ciebie przyjechać. W razie potrzeby dzwoń pod nr 112.