IX edycja EDK w Dziemianach

15 marca 2024 r. mszą św. o godz. 20:00 w kościele św. Antoniego w Dziemianach rozpocznie się IX edycja EDK. Warto podkreślić, że dziemiańska EDK jest najstarszą w diecezji pelplińskiej. Jak co roku do wyboru są trzy trasy: św. Antoniego (30/33 km), św. Franciszka (42 km) i św. Rity (55 km), która jest najdłuższą trasą na Pomorzu. Wszystkie szlaki prowadzą z kościoła w Dziemianach na jedyną kalwarię w diecezji – Kalwarię Wielewską. Trasy przebiegają głównie lasami, nad brzegami jezior i w terenie niezabudowanym. Te cenne walory dziemiańskich tras pozwalają z dala od hałasu dnia codziennego, w ciszy spotkać się ze swoimi myślami i problemami, a nade wszystko doświadczyć spotkania z Bogiem. Całą trasę pokonuje się w milczeniu, samotnie lub w małej grupie. Aby nie zabłądzić warto korzystać z opisu i mapy trasy lub z aplikacja z nawigacją, którą należy pobrać na telefon. W aplikacji przygotowane są również specjalne rozważania, które pomagają w przemyśleniach. Wszystko o naszych trasach tutaj: https://www.edkdziemiany.pl/trasy/

Tegoroczne rozważania EDK są skupione wokół słów Jana Pawła II: Musicie od siebie wymagać”. Rozważania to czternaście stacji i czternaście historii o tym, jak mały Karol stał się Wielkim Papieżem. To opowieść  o prawdziwym życiu z Jezusem!

Każdy uczestnik może zaopatrzyć się w pakiety pamiątkowe, takie jak np. rozważania Drogi Krzyżowej, odblaski, znaki z magnesem z wybraną trasą czy wspaniały kubek EDK. Pakiety od 12 marca będą do odbioru w Dziemianach przy ul. Łąkowej 2b (tel.: 888 700 096 ) lub u Sióstr Franciszkanek w Orliku. W dniu wyjścia – 15 marca – będzie możliwość zakupu przed i po Mszy św. przy kościele. Wszystkie informacje tutaj: https://www.edkdziemiany.pl/pakiety-edk-2024/

Przed wyruszeniem na trasę należy się dobrze przygotować, biorąc pod uwagę pogodę, zabrać należy latarkę czołówkę, odblaski, krzyż – najlepiej zrobiony własnoręcznie, kijki, coś do zjedzenia i ciepłego do picia itp.

Jak co roku na chętnych po dojściu do Wiela, przy kościele  będą czekały darmowe autokary, które dowiozą uczestników na parkingi w Dziemianach. Autokary będą czekały od godz. 3:00. Będą kursować wielokrotnie, aż przewiozą wszystkich chętnych. Zainteresowanych powrotem prosimy o zgłoszenie się na adres dziemianyedk@gmail.com ,  w mailu prosimy podać także wybraną trasę, pozwoli to nam lepiej zaplanować transport.

 4. Zapisy

Prosimy o wcześniejsze zapisy na stronie: https://trasy.edk.org.pl/areas/dziemiany 

Nie czekajcie z zapisami na ostanie dni przed EDK. Pamiętajcie, że prawdziwym celem EDK jest zmiana życia, a nie tylko nocna przygoda. Zapraszamy i do zobaczenia na trasie!

Tags :
EDK Dziemiany 2024

Udostępnij newsa :